Wykład Otwarty Mitsubishi

Dnia 22 marca 2016 r. w Instytucie Inżynierii Biosystemów odbył się pokaz najnowszej hybrydy firmy Mitsubishi. Studenci w ramach wykładu otwartego zostali zapoznani ze specyfiką nowego modelu – Outlander PHEV.

Nowy Outlander to pierwszy samochód zaprojektowany od początku dla silnika spalinowego i napędu elektrycznego z możliwością zewnętrznego ładowania. Generuje on własne zasilanie elektryczne – stały napęd 4WD z dwoma silnikami elektrycznymi (przednim i tylnym).

Po wysłuchaniu krótkiego wykładu studenci wraz z przedstawicielem firmy Mitsubishi panem Piotrem Gołębiowskim udali się na plac manewrowy, gdzie odbyła się prezentacja Outlandera oraz jazdy testowe. Ponadto studenci otrzymali od firmy liczne gadżety i materiały reklamowe.