Festiwal Nauki i Sztuki

"Poznański Festiwal Nauki i Sztuki to akademickie święto popularyzujące naukę i sztukę wśród społeczności Poznania i okolic. W ciągu tych pięciu dni naukowcy z siedmiu poznańskich uczelni, Laboratorium Wyobraźni i poznańskiego oddziału Polskiej Akademii Nauk poprzez laboratoria, warsztaty, pokazy doświadczeń i inne formy ukazują uczestnikom świat pełen fascynujących zjawisk. Gościom w odkrywaniu, analizowaniu i tworzeniu towarzyszą najwyższej klasy specjaliści, by dzielić się z nimi swoim doświadczeniem i pasją" (źródło)

Podsumowanie edycji 2018

W dniu 24 kwietnia, w ramach XXI edycji Festiwalu Nauki i Sztuki, odbyła się seria wykładów i pokazów, których celem przewodnim była popularyzacja nauki wśród społeczności naszego Uniwersytetu oraz Poznania i okolic. Obok pokazów maszyn i urządzeń rolniczych, Uczestnicy mogli się dowiedzieć :

  • Jak wygląda „Ekstruzja surowców roślinnych na cele paszowe” oraz mieli okazję zapoznać się z pracą ekstrudera jednoślimakowego.
  • Jak powstaje kropla wody? Krople wody towarzyszą wielu działalnością człowieka. Mogą powstawać w wyniku zjawisk fizycznych nie kontrolowanych przez ludzi oraz w wyniku zastosowania znanych praw fizyki.
  • W jaki sposób pozyskuje się mleko od krów? Jak działa dojarka mechaniczna ? Z jakich podzespołów się składa?
    Co się musi zdarzyć, aby krowa pozwoliła „zabrać” sobie mleko?
  • ️Jak zarządzać sobą w czasie ? Jak skutecznie pracować w zespole ?

PEŁNA GALERIA

PEŁNA GALERIA