EFITA 2015

Międzynarodowa Konferencja Naukowa EFITA/WCCA/CIGR 2015 „Zastosowanie technologii informacyjnych w rolnictwie“, której patronem honorowym jest Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, rozpoczyna się dzisiaj, tj. 29 czerwca w Ośrodku Nauki przy ul. Wieniawskiego 17/19 w Poznaniu. Obrady konferencyjne potrwają do 1 lipca włącznie.

Głównymi organizatorami Konferencji są pracownicy Zakładu Informatyki Stosowanej Instytutu Inżynierii Biosystemów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu reprezentujący Polskie Towarzystwo Zastosowań Informatyki w Rolnictwie, Gospodarce Leśnej i Żywnościowej (POLSITA), które jest członkiem EFITA (European Federation for Information Technology in Agriculture, Food and the Environment (www.efita.net).

Konferencja ta jest organizowana co dwa lata w ramach działań trzech międzynarodowych stowarzyszeń naukowych zajmujących się rozwojem zastosowań technologii informacyjnych i komunikacyjnych w sektorze rolno-żywnościowym: wspomnianego stowarzyszenia EFITA oraz International Network for Information Technology in Agriculture – World Congress on Computers in Agriculture (INFITA – WCCA; www.infita.org) i International Commission of Agricultural and Biosystems Engineering – Technical Section VII: Information Technology (CIGR; www.cigr.org).

Bezpośrednim współorganizatorem Konferencji jest Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe (PCSS) afiliowane przy Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN. PCSS dysponuje silną infrastrukturą teleinformatyczną i zaawansowanymi usługami informatycznymi m.in. w ramach Platformy Obsługi Nauki PLATON oraz współpracuje z Instytutem Inżynierii Biosystemów.

Pracownicy IIB nie tylko są głównymi organizatorami Konferencji, ale również licznie prezentują swoje badania i osiągnięcia w sesjach referatowych.

Sesje plenarne Konferencji będą transmitowane online dzięki Platon TV. Sesje referatowe z sali Auditorium będą zarejestrowane i udostępnione po Konferencji.