Wykład Otwarty Pani Barbary Dudkowski

Serdecznie zapraszamy na Wykład Otwarty Pani Barbary Dudkowski.

„Kształcenie własnej kompetencji interkulturowej, czyli dlaczego wiedza o kulturze potrzebna jest każdemu,
kto zamierza poruszać się na międzynarodowym parkiecie?”

O tym, że sama fachowość, wiedza specjalistyczna czy dobry produkt i „poprawne maniery” nie wystarczają, by zaistnieć na rynkach międzynarodowych, nie trzeba już dzisiaj nikogo przekonywać. Zarówno w handlu ponadnarodowym, jak i na płaszczyźnie projektów międzynarodowych niezbędna jest wrażliwość pozwalająca na zrozumienie motywów działania naszego partnera. Ta umiejętność – jeśli ma przynieść oczekiwane rezultaty – musi zasadzać się na rzetelnej wiedzy o kulturowych matrycach kraju, z którym chcemy współpracować czy też już współpracujemy.

Pani Barbara Dudkowski – od 2003 roku prowadzi szkolenia i wykłady z zakresu komunikacji międzykulturowej dla firm oraz instytucji państwowych. W swojej pracy trenerskiej wykorzystuje wiedzę zdobytą w trakcie studiów kompetencji międzykulturowej na Uniwersytecie w Regensburgu w Niemczech oraz własne doświadczenia bikulturowe. Posiada także wykształcenie coacherskie ILICP (International Leadership Coaching Programm).

Seminaria i szkolenia prowadzone są w oparciu o oryginalną psychologiczną metodę „standardów kulturowych” której twórcą jest prof. dr Alexander Thomas – specjalista w dziedzinie „psychologii porównawczej kultur” i „psychologii organizacji”. Publikuje także artykuły w języku polskim i niemieckim, w których porusza kwestie dotyczące zagadnienia interkulturowości.

Termin: 28 maja 2015 r. (czwartek) godz. 10.15. Miejsce: Instytut Inżynierii Biosystemów, sala wykładowa A-100.