Instytut Inżynierii Biosystemów
otrzymał ciągnik John Deere 6430

Park maszynowy Instytutu Inżynierii Biosystemów powiększył się o ciągnik John Deere 6430, który Pan Mirosław Leszczyński – prezes John Deere Polska przekazał 19 maja br. podczas corocznego święta studentów – TRiLiady.

Przekazując ciągnik, Pan Mirosław Leszczyski Prezes Zarządu Dyrektor Generalny John Deere Polska powiedział: Nowoczesne rolnictwo musi być innowacyjne, dlatego konieczna jest współpraca firm i świata nauki nie tylko podczas tworzenia nowych rozwiązań, ale również na etapie nauczania. Warto wspierać uczelnie, które dzięki temu będą mogły zapewnić studentom nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również przygotowanie praktyczne Dlatego w tym roku zdecydowaliśmy się przekazać uczelni ciągnik John Deere 6430, który nie tylko sprawdzi się w pracach polowych, ale także sprosta wymaganiom studentów.

Dyrektor Instytutu Inżynierii Biosystemów prof. Jacek Przybył podziękował za otrzymany cenny dar, który będzie służył do realizacji zadań badawczych i procesu dydaktycznego na kierunkach studiów realizowanych w Instytucie Inżynierii Biosystemów.

Prorektor ds. studiów Uniwersytetu Przyrodniczego prof. Monika Kozłowska podziękowała przedstawicielowi producenta John Deere za piękny gest. Wyraziła również przekonanie, iż współpraca będzie nadal kontynuowana dla dobra obydwu stron.

Pełnoramowa konstrukcja ciągnika John Deere 6430 cechuje się wysoką trwałością. Ciągnik wyposażony jest w czterocylindrowy silnik HCPR Power Tech o pojemności 4,6 l. W ramach wyposażenia dodatkowego posiada m.in. przekładnię PowerQuad Plus z obsługą technologii SoftShift. Ciągnik jest bardzo łatwy w obsłudze, a kabina zapewnia doskonałą widoczność.